legitymacja kwalifikowanego i nie kpof

 

Dnia 1 lipca 2017 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a właściwie dwa. Jedno w sprawie legitymacji pracowników ochrony, drugie z kolei dotyczy legitymacji wystawianych dla „WSO”. Ministerstwo na swojej stronie internetowej rozwiało wszystkie wątpliwości i jak podaje:

Legitymacje pracowników ochrony wydane w okresie 2014-2016 zachowują ważność, a ich wymiana wymagana jest w przypadkach określonych w § 5 ust. 1 ww. rozporządzenia, tj. gdy zamianie uległy:

1) imię lub nazwisko pracownika ochrony;

2) wizerunek twarzy pracownika ochrony;

3) oznaczenie przedsiębiorcy wydającego legitymację, w tym jego firma, siedziba i adres, numer telefonu lub numer koncesji.

Jakie zmiany wprowadziło rozporządzanie MSWiA?

Blankiety legitymacji pracowników ochrony zawierają informację, że pieczęć podmiotu wystawiającego dokument nie jest elementem obligatoryjnym.

Podmiot wystawiający legitymację może, lecz nie musi umieszczać na legitymacji swojej pieczęci;

- wskazano, że w przypadku utraty przez pracownika ochrony legitymacji pracownika ochrony fizycznej, legitymacji kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej lub legitymacji kwalifikowanego pracownika zabezpieczenia technicznego przedsiębiorca powinien wydać pracownikowi ochrony nową legitymację – § 4 rozporządzenia.

- w ewidencji wydanych, wymienionych i zwróconych legitymacji dodano pozycje: „data wystawienia legitymacji”, „data zniszczenia zwróconej legitymacji” – § 6 ust. 2 pkt 6 i 10 rozporządzenia;

- określono, iż ewidencja wydanych, wymienionych i zwróconych legitymacji może być prowadzona w formie papierowej lub elektronicznej. W ewidencji prowadzonej w formie elektronicznej  należy stosować rozwiązania techniczne odpowiednie do ilości danych, które zapewniają właściwą rejestrację i przechowywanie dokumentacji, jej używalność i wiarygodność, co najmniej do upływu okresu przechowywania. W przypadku ewidencji prowadzonej w formie papierowej strony ewidencji powinny być kolejno numerowane i stanowić uporządkowaną całość – § 7 rozporządzenia.

Podsumowanie

Kosmetyka -kosmetyk - kosmetyka dla POF i całej reszty a chlebodawcy muszą i nie muszą. Swoja drogą ile takich żółtych świstków macie w domu i ile tak naprawdę są one warte. Licencja przynajmniej była dokumentem wydawanym przez organ państwowy. Jeśli chcecie zapoznać się z treścią rozporządzenia przed zmianą oraz poznać jego aktualne brzmienie zapraszam do lektury. Pełna treść rozporządzeń w linku poniżej.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 czerwca 2017 r. w sprawie legitymacji pracowników ochrony

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 11 grudnia 2013 r. w sprawie legitymacji pracowników ochrony

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 czerwca 2017 r. w sprawie legitymacji wydawanych pracownikom wewnętrznej służby ochrony

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 12 grudnia 2013 r. w sprawie legitymacji wystawianych pracownikom wewnętrznej służby ochrony

Udostepnij post na:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

-1 #2 Rachel 2018-04-18 04:41
Far more critiques = Much more income.

Feel free to visit my website: how to get amazon gift
card: https://majorfunupdates.page4.me/
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #1 5678 2017-07-12 22:56
Polska tradycja i po co było mieszać ze śp zalaminowaną licencją ? Szkoda, że nie zrobili widocznego z daleka podziału PO - KPO, taki drobiazg i znowu poza plecami.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Zobacz wszystko od:

Piotr Jania

Nowe wpisy

Otrzymasz informację o każdym nowym artykule który ukaże się na blogu.

Ostatnie komentarze

 • zbój 23.04.2018 16:49
  To nie wstyd mówić o prawdzie.Tylko u nas kryjemy się z tymi brakami i jesteśmy niby robocopami ...

  Czytaj więcej...

   
 • zbój 23.04.2018 16:41
  Nawet jak znajdę,to i tak za 5 lat nowe dokształcenie.Ja to rozumiem,te rozterki i złość,sam tak czuję ...

  Czytaj więcej...

   
 • ja 23.04.2018 15:28
  a poza tym, w tym roku przedłużysz wpis, w przyszłym wejdą jakieś zmiany a Ty się o nich dowiesz za 5 ...

  Czytaj więcej...

   
 • ja 23.04.2018 14:56
  jesteś niereformowalny Zbóju ;-) stawka wzrosła nieznacznie, koszty życia znacznie...gdybym miał orać ...

  Czytaj więcej...

   
 • zbój 23.04.2018 14:52
  Problemem jest taka sytuacja, gdzie np.w mieście jest konkurencja cenowa kursu a w innej części kraju ...

  Czytaj więcej...